Monthly Archives: Lipiec 2016

  • -

Boban Marjanovic trafił do Pistons. Anthony i Bairstow zwolnieni

Detroit Pistons byli przygotowani na to, że Joel Anthony będzie kolejny rok z rzędu trzecim środkowym, lecz „zmuszeni” byli dokonać wzmocnień w składzie. W związku z tym, że Aron Baynes najprawdopodobniej odstąpi od ostatniego roku kontraltu latem przyszłego roku „Tłoki” zdecydowały się już teraz zainwestować w jego zastępcę.

Został nim Boban Marjanovic, zastrzeżony wolny agent San Antonio Spurs. 27-latek otrzymał propozycję 3-letniej umowy za 21 mln $, którą zaakceptował i przez następne trzy dni jego dotychczasowy pracodawca będzie miał okazję ją wyrównać i zatrzmać go w składzie. Nic nie wskazuje na to, by do tego doszło. Spurs zaraz po usłyszeniu informacji o Serbie postanowili zainwestować w tańszego Dewayne Dedmona, który ostatni sezon spędził w Orlando Magic.

By zrobić miejsce w budżecie na przyjęcie umowy Marjanovica Detroit Pistons zmuszeni byli zwolnić Joela Anthony’ego (niegwarantowane 2.5 mln $) oraz pozyskanego z Chicago Bulls pod koniec czerwca Camerona Bairstowa (niegwarantowane 980 tys $). Dodatkowo zrzekli się praw do Steve’a Blake’a, ale wciąż rozważają podpisanie z nim umowy za minimum.


  • -

Liga Letnia 2016 w Orlando

Detroit Pistons kolejny rok z rzędu wzięli udział w Lidze Letniej w Orlando (2016 Southwest Airlines Orlando Pro Summer League), która odbywała się w hali treningowej Amway Center w dniach 2-8 lipca. Ostatni dzień przeznaczony został na mecz finałowy, w którym miały zmierzyć się zespoły z największą liczbą zwycięstw. W turnieju wzięło udział 10 zespołów, w tym dwa Orlando Magic podzielone na Białych i Niebieskich.

W składzie „Tłoków” znaleźli się Stanley Johnson, Darrun Hilliard oraz Lorenzo Brown, a także debiutanci Henry Ellenson i Michael Gbinije. Zespół poprowadził asystent Stana Van Gundy’ego Bob Beyer. Mecze były zamknięte dla widzów, ale otwarte dla mediów i skautów. Transmisje na żywo można było zobaczyć w NBA TV.

Johnson zakończył rozgrywki ze średnimi: 16.0 punktu, 7.4 zbiórki, 2.2 asysty i 2.0 przechwytu w 31.2 minuty. Brown w 30 minut na parkiecie notował 14.2 punktu, 3.4 asysty, 2.0 zbiórki i 3.6 przechywtu, a Ellenson 12.4 punktu i 7.4 zbiórki w 29 minut. Nigeryjczyk Gbinije zagrał zaledwie w jednym meczu (10 punktów, 7 zbiórek, 5 asyst i 2 przechwyty).

Przyzwoicie spisali się mający polskie korzenie środkowi Jordan Bachynski (3 mecze: 10.0 punktu i 6.0 zbiórki w 18.3 minuty) oraz Kaleb Tarczewski (3 mecze: 8.0 punktu i 3.7 zbiórki w 21.7 minuty).

Pistons wygrali wszystkie cztery mecze, porażkę ponosząc dopiero po dogrywce w finale.

Skład „Tłoków” na rozgrywki Ligi Letniej 2016 w Orlando

2. lipca: Detroit Pistons – New York Knicks 81:49

4. lipca: Detroit Pistons – Orlando Magic Blue 73:68

5. lipca: Detroit Pistons – Indiana Pacers 80:76

7. lipca: Detroit Pistons – Miami Heat 71:58

8. lipca: Mecz Finałowy Detroit Pistons z Orlando Magic White 84:87


  • -

Ish Smith i Jon Leuer w Detroit Pistons

Detroit Pistons poinformowali dzisiaj o podpisaniu umów z rozgrywającym Ishem Smithem oraz skrzydłowym Jonem Leuerem. Pierwszy podpisał 3-letnią kontrakt za 18 mln $, natomiast drugi 4-letni wart 42 mln $.

Jesteśmy szczęśliwi mogąc powitać Isha Smitha i Jona Leuera w naszym zespole. Ish znacząco wzmocni nasz skład jeśli chodzi o pozycję rozgrywającego, dobrze rzuca do kosza, w zeszłym sezonie ustanowił rekord kariery w asystach na mecz i przyzwoicie zbiera jak na swój wzrost. Jon wzmocni nas pod koszem, jest wszechstronny. Groźny z dystansu i dobry w obronie pod koszem. Teraz będziemy adaptować ich w naszym systemie. – powiedział trener Stan Van Gundy.

27-letni Smith trafił do NBA w 2010 roku z Wake Forest, choć nie został wybrany w Drafcie. Grał w Houston, Memphis, Golden State, Orlando, Milwaukee, Phoenix, Oklahoma City, Nowym Orleanie i Filadelfii. „Tłoki” będą jego 10-pracodawcą. W ciągu sześciu lat rozegrał 323 mecze i zapisywał w statystykach średnio 5.8 punktu, 3.3 asysty i 2.1 zbiórki w 16.3 minuty. W poprzednim sezonie w Pelicans i 76ers notował 12.6 punktu, 6.5 asysty, 4.0 zbiórki w 29.1 minuty.

Leuer to także 27-latek. W poprzednim sezonie rozegrał 67 meczów w Suns, w 27 wychodząc w pierwszej piątce i zdobywał średnio 8.5 punktu, 5.6 zbiórki oraz 1.1 asysty w 18.7 minuty. W 5-letniej karierze w Milwaukee, Cleveland, Memphis i Phoenix notował 5.6 punktu i 3.5 zbiórki w 13.7 minuty w 253 meczach.

Smith będzie grał z #14 na koszulce, a Leuer z #30.


  • -

Nowa 5-letnia umowa za 130 mln $ Andre Drummonda!

Tak jak spekulowano na początku sezonu Andre Drummond podpisał nowy 5-letni kontrakt za maksimum z Detroit Pistons zaledwie kilka godzin po rozpoczęciu rynku wolnych agentów. Jego wartość to 130 mln $, co czyni go najlepiej zarabiającym zawodnikiem zespołu w historii.

W sezonie 2016-17 zarobi 26 mln $.

Cieszę się razem z nim. Zasługiwał na taką umowę. Jest najważniejszym elementem drużyny, wokół niego budujemy skład. To bardzo dobry ruch władz i cieszę się, że tą sprawę mamy już za sobą. – powiedział Marcus Morris.

W poprzednim sezonie 22-latek zagrał w 81 meczach i zdobywał średnio 16.2 punktu, 14.8 zbiórki, 1.5 asysty i 1.4 bloku w 32.9 minuty. Zdobył tytuł najlepiej zbierającego w NBA, po raz pierwszy wystąpił w Meczu Gwiazd i został wybrany do All-NBA Third Team. Niestety jego skuteczność rzutów osobistych była jedną z najgorszych w historii ligi (35.5%), przez co wielokrotnie zmuszony był przesiadywać na ławce rezerwowych w ostatnich kwartach.