Category Archives: Z annałów Detroit

  • -

Niezapomniane Momenty: RIP vs. Reggie

Richard Hamilton opowiada o swoim stylu gry i pojedynkach z Reggie Millerem.


  • -

Life in the League: Ceremonia zastrzeżenia koszulki Billupsa

Przypomnienie ceremonii zastrzeżenia koszulki numer 1 Chauncey’a Billupsa.


  • -

Andre Drummond w Meczu Gwiazd NBA 2016

22-letni Andre Drummond spełnił swoje marzenie występując w pierwszym w zawodowej karierze Meczu Gwiazd NBA. Zdobył w nim 16 punktów i miał 13 zbiórek, ale tytuł MVP spotkania przypadł Russellowi Westbrookowi (Thunder). Zachód pokonał Wschód 196:173.

Zajęło mi trochę zanim poczułem jak to jest. Ciężko pracowałem na ten moment, bardzo ciężko. Teraz gdy tu jestem to szybciej to do mnie dociera. Nie byłbym w stanie tego osiągnąć bez moich kolegów z zespołu, a także trenerów. Bardzo się cieszę, że mogę reprezentować naszą drużynę. – powiedział Drummond.


  • -

Andre Drummond w Konkursie Wsadów NBA

Andre Drummond wystąpił w tegorocznym Konkursie Wsadów NBA, lecz nie zaszedł w nim daleko. W finale zmierzyli się Aaron Gordon (Magic) oraz obrońca tytułu Zach LaVine (Timberwolves), zapewniając widzom najlepsze widowisko od 2000 roku.

Nie interesuje mnie to. Jeśli (Andre) chce wziąć udział w Konkursie Wsadów, świetnie, niech bawi się dobrze. Ale to jego sprawa. Nie chcę się w to mieszać, nie będę sobie zawracał tym głowy w sobotnią noc. To powiem szczerze. – stwierdził trener Stan Van Gundy.


  • -

Ceremonia zastrzeżenia koszulki #1 Billupsa

Cała ceremonia zastrzeżenia koszulki numer 1 Chauncey’a Billupsa, która miała miejsce podczas przerwy meczu Detroit Pistons z Denver Nuggets (10.02.2016).


  • -

Nuggets-Pistons 103:92 (10.02.2016) – #1 Billupsa zastrzeżony

 

Will Barton wyrasta na nową gwiazdę Nuggets, rzucający obrońca zdobył 15 ze swoich 20 punktów w ostatniej kwarcie i zapewnił Denver wygraną w Detroit 103:92. „Tłoki” zagrały bez trzech zawodników z pierwszej piątki: Kentaviousa Caldwell-Pope’a, Ersana Ilyasovy i Reggiego Jacksona.

Po prostu nie bronimy. Nie wracaliśmy do obrony i nie wykonywaliśmy założeń taktycznych. – powiedział trener Stan Van Gundy, który jako Prezydent ds. operacyjnych spróbuje wzmocnić skład.

Andre Drummond miał kolejne double-double: 15 punktów i 17 zbiórek, a Marcus Morris 19 punktów. Pistons przegrali 6 z ostatnich 8 meczów i z bilansem 27-27 spadli na 9 miejsce w Konferencji Wschodniej NBA.

W przerwie meczu koszulka #1 Chauncey’a Billupsa powędrowała pod dach hali The Palace.

Billups został pozyskany jako wolny agent w 2002 roku. W swojej 8-letniej karierze w Motor City dwukrotnie wygrywał mistrzostwo Konferencji Wschodniej i grał w Finale NBA, w 2004 roku zdobywając mistrzostwo NBA i otrzymując statuetkę dla MVP 5-meczowej serii z faworyzowanymi Los Angeles Lakers (21.0 punktu, 3.2 zbiórki i 5.2 asysty). Urodzony w Denver rozgrywający trzy razy trafiał do Meczu Gwiazd, wybierano go do All-NBA Second Team w 2006 roku, do All-NBA Third Team w 2007 roku, a do All-Defensive Second Team w latach 2005 i 2006.

W 482 meczach w barwach „Tłoków” notował średnio 16.5 punktu, 6.2 asysty, 3.2 zbiórki w 31.6 minuty.

To dla mnie wieli honor być wyróżnionym przez Detroit Pistons w ten sposób. To klub z wielką historią i tradycją. Być wśród najlepszych zawodników w historii zespołu to coś wyjątkowego i czekam z niecierpliwością na uczczenie osiągnięć, wspomnień i wspaniałych czasów, które dzieliliśmy razem. – powiedział „Mr Big Shot”.

Następny mecz 19. lutego z Washington Wizards.

ps. List do fanów Pistons:


  • -

Niezapomniane Momenty: MVP Finałów 2004

Chauncey Billups został wybrany MVP Finałów z 2004 roku, notując średnio 21 punktów oraz 5 asyst i prowadząc Detroit Pistons do wygrania serii z Los Angeles Lakers 4-1 i trzeciego mistrzostwa w historii klubu.


  • -

Life in the League: Zastrzeżenie koszulki Big Bena

Wspomnienie ceremonii zastrzeżenia koszulki Bena Wallace’a… jego okiem.


  • -

Pistons 360 (22.01.2016)

Tym razem magazyn „Pistons 360” w całości poświęcony jest Benowi Wallace’owi.


  • -

Ceremonia zastrzeżenia koszulki #3 Wallace’a

Ceremonia zastrzeżenia koszulki numer 3 Bena Wallace’a, do której doszło w przerwie meczu Detroit Pistons z Golden State Warriors (16.01.2016).